Nowy french nie oznacza już stonowanych paznokci. Modne są zaskakujące połączenia kolorystyczne i nietypowe ich wykonania. Oto krótka ściągawka z najnowszych tendencji.

Błysk i mat

Łączenie kontrastów i wykorzystywanie matowych odcieni jest trendy. Poza tym mat bardzo dobrze współgra z jasną, a nawet bladą skórą dłoni.

JAK TO ZROBIĆ: Na koniec paznokcia przyklej cienką końcówkę do frencha. Płytkę pomaluj dwukrotnie różowym półmatowym lub matowym lakierem. Kiedy wyschnie, zdejmij pasek i cienkim pędzelkiem nałóż srebrny lakier.

Wypróbuj: 1. HYPOAllergenic lakier; 10,99 zł, BELL 2. Lakier do paznokci; 35 zł, ESSIE

Mocny duet

Awangardowe połączenie intensywnego fioletu i mocnej czerwieni. Ten rodzaj manikiuru jest swobodną interpretacją tzw. chevron french, czyli zaostrzonego frencha.

JAK TO ZROBIĆ: Całą płytkę pomaluj dwukrotnie fioletem. Gdy wyschnie, przyklej w 3/4 długości paznokcia odwróconą końcówkę frencha w kształcie podkowy. Nałóż na koniec płytki pojedynczą warstwę czerwieni tak, by kolor był nieco „przetarty”. Pomaluj całość bezbarwnym topem.

Wypróbuj: 1. Lakier do paznokci; 15,90 zł, PAESE 2. Lakier Colorama 60 s; 12 zł, MAYBELLINE

W metalicznym odcieniu

Połyskujące paznokcie to jeden z hitów sezonu. Metaliczne zielenie, niebieskości, brązy czy fiolety sprawdzą się na każdej długości i kształcie płytki. W wypadku tego manikiuru połysk szmaragdowego odcienia podkreślono odwróconym, jasnym frenchem. Końcówka, w kształcie półksiężyca, znajduje się u nasady paznokcia.

JAK TO ZROBIĆ: Pomaluj całe płytki jedną warstwą jasnego lakieru. Gdy wyschnie, u nasady przyklej gotową końcówkę do frencha w kształcie półksiężyca lub końcówkę plasterka o okrągłym zakończeniu. Nałóż na pozostałą część paznokcia dwie warstwy zieleni. Na koniec pomaluj cały paznokieć bezbarwnym topem.

Wypróbuj: 1. Ceramiczny lakier Natural French Look; 29,50 zł, ARTDECO 2. Metaliczny lakier do paznokci; 45 zł, JESSICA

Ze złotym paskiem

Modne i eleganckie połączenie czarnego lakieru z subtelną końcówką w kolorze złota. Ten manikiur jest wariacją na temat klasycznego frencha, czyli ciemniejszej płytki i jaśniejszego paska na końcu paznokcia.

JAK TO ZROBIĆ: Na koniec paznokcia przyklej gotowy pasek od frencha. Pozostałą płytkę pomaluj dwoma warstwami czarnego lakieru. Kiedy wyschną, pasek od frencha przeklej poniżej końca paznokcia i nałóż złoto. Jeśli masz wprawną rękę, możesz pomalować koniec płytki cienkim pędzelkiem do zdobień, bez naklejania paska.

Wypróbuj: 1. Lakier Hard & Nails Xtreme Wear; 15 zł, SALLY HANSEN 2. Lakier Lasting Color Gel; 26 zł, PUPA