Istotnym elementem masażu erotycznego jest stworzenie odpowiedniego nastroju w sypialni. Relaksująca muzyka, światło świec, i miękka pościel pozwolą szybciej zapomnieć o troskach i oddać kojącemu dotykowi.

Masaż taki najlepiej zacząć od masażu klasycznego czyli pleców i karku. Należy oczywiście pamiętać o oliwce, dzięki której dłonie będą się płynnie przesuwały po ciele. Można do tego celu wybrać oliwkę zapachową z dodatkiem olejków eterycznych które dodatkowo relaksują i podniecają. Polecane są zapachy róży, paczuli, lawendy, rozmarynu lub goździków.
Po wymasowaniu pleców można zacząć od dołu delikatnym masażem stóp (uwaga na łaskotki! Nie każdy jest w stanie znieść dotyk na swoich stopach) po czym przesunąć dłonie na uda oraz pośladki. Pośladki to bardzo erogenna strefa zarówno u kobiet jak i mężczyzn, ale wymaga bardziej zdecydowanych i silniejszych ruchów.
Na koniec zajmujemy się delikatnym masażem brzucha, a następnie piersi, które nie masujemy zbyt mocno, a tylko delikatnie muskamy. Taka gra wstępna z pewnością zachęci do dalszych pieszczot, a seks i orgazm będzie jeszcze większym doznaniem.