Od stycznia 2014 marka THINX pracowała nad produktem, który ma być alternatywą dla każdej kobiety, która co miesiąc walczy z menstruacją. Trzy przyjaciółki plus całkiem duży zespół pracowników postanowiło zrobić coś dobrego dla kobiecości. Tak powstały dwuwarstwowe majtki ze specjalnego chłonnego, antybakteryjnego i nieprzesiąkającego materiału THINX, które mają zastąpić dziewczynom niewygodne podpaski i tampony. Można je nosić przez cały dzień, bez poczucia noszenia "pieluchy". Pierwsza warstwa odprowadza wilgoć, druga całkowicie zabija bakterie i niweluje nieprzyjemny zapach.

Jak długo można nosić menstruacyjną bieliznę? "Powinna być substytutem dwóch tamponów", mówią producenci.

Majtki są wielokrotnego użytku, natychmiast po zdjęciu należy je szybko wyprać i powiesić do wyschnięcia. Nie używając wybielacza i płynów zmiękczających. W ofercie marka ma sześć modeli takiej bielizny.

Produkty menstruacyjne THINX można kupić za pośrednictwem ich strony internetowej shethinx.com

Nam zdecydowanie podoba się innowacyjność tego projektu i cała jego oprawa wizualna - w kampanii THINX nie zastosowano Photoshopa, świetnie rozrysowano instrukcję użycia majtek, a na równolegle prowadzonym blogu marka zamieszcza wiele przydatnych informacji ze świata dziewczyn (nie tylko zdrowotnych).

Skusiłybyście się na menstruacyjne majtki?