Wiosennych kwiatów mamy pod dostatkiem: żonkile, tulipany, hiacynty. Poza ciętymi, z których możemy wyczarować niebanalne kompozycje, na naszych stołach równie dostojnie będą prezentować się kwiaty doniczkowe, jak choćby krokusy czy fiołki afrykańskie. Wystarczy nadać im odpowiedniej oprawy, a zachwycą nie tylko domowników, ale też gości.

Kolorowa Wielkanoc
Niepodzielnie podczas Wielkanocy króluje kolor żółty. Miejmy się jednak na baczności i nie przesadźmy z ozdobami tej barwy, bo zamiast wiosennej elegancji, na stół wkradnie nam się kicz. Wystarczy, jeśli wśród potraw ulokujemy niewielki wazon z żonkilami. Równie dobrze możemy go także postawić np. na kredensie czy w innym wolnym miejscu. Miło będzie zerknąć na urokliwy bukiet, kiedy oderwiemy oczy od talerza. Żonkile sprawdzą się również jako element wszelkiego rodzaju wielkanocnych stroików.

Oprócz żonkili, warto stworzyć bukiet choćby z tulipanów. Pięknie będą się również prezentować gałązki kwitnącej forsycji. I, oczywiście, nie możemy zapomnieć o baziach wierzbowych. To nieodłączny element  kompozycji na stół wielkanocny.

Z powodzeniem możemy kreować wielkanocne aranżacje również ze sztucznych kwiatów, choć nie mają one takiego uroku jak żywe. Pamiętajmy, by kompozycje na stole nie były z wielkim rozmachem, bo nie będziemy widzieć naszych rozmówców naprzeciwko. W związku z czym powinny być raczej płaskie. Możemy np. ułożyć kwiaty na paterze lub zdecydować się tylko na mały bukiecik. To wystarczy. Jeśli już duży bukiet, to raczej gdzieś na rogu stołu, niż w centralnym miejscu.

Wielkanocne drzewko
Jeśli naprawdę mamy chęć stworzyć coś oryginalnego, możemy pokusić się o wykonanie wielkanocnego drzewka. To naprawdę nic trudnego. Musimy zaopatrzyć się w specjalną kulę do układania suchych bukietów, wiklinowy koszyczek niewielkich rozmiarów, suchy patyk oraz kamyki lub ziemię. Potem wszystko to trzeba ze sobą połączyć w bardzo prosty sposób. Kamyki wsypujemy do koszyczka, kulę nabijamy na patyk i mocujemy w kamykach. I tak powstaje korpus naszego wielkanocnego drzewka. Teraz czas na udekorowanie. W tym celu wtykamy w kulę gałązki bukszpanu. Tworzymy koronę drzewka, którą śmiało możemy przyozdobić małymi kurczaczkami lub innymi kolorowymi ozdobami w klimacie Wielkanocy. Kamyki pokrywamy mchem, na którym możemy położyć np. pisanki. Tak naprawdę aranżacja drzewka to kwestia pomysłowości. Nic nie stoi na przeszkodzie, by do zabawy w dekorowanie zaprosić dzieci. Świetna zabawa murowana!

W przedświątecznej gonitwie, warto znaleźć czas na wielkanocne aranżacyjne zabawy. Nie tylko stworzymy miłe dla oka dekoracje, ale też odetchniemy na chwilę od zakupowo-porządkowej bieganiny.