Księżna Kate w ciąży - kiedy pojawi się publicznie?

Od czasu ogłoszenia trzeciej ciąży Księżna Kate nie pokazywała się publicznie. Na temat samopoczucia Kate wypowiedział się jedynie krótko książę William, który przyznał, że Księżna musi odpocząć i dojść do siebie, oraz podziękował za gratulacje. Księżna Kate cierpi na rzadką ciążową przypadłość, która objawia się bardzo uciążliwymi mdłościami i uniemożliwia jej wykonywanie codziennych obowiązków. To pewnie dlatego niemałe poruszenie wywołało nagranie, na którym Księżna mówi o tym, jak ważne jest rozmawianie z dziećmi o uczuciach. Jej wypowiedź to część kampanii  "Nigdy nie jesteś zbyt młody, by rozmawiać o zdrowiu psychicznym" zorganizowanej przez Centrum dla Rodzin i Dzieci Anny Freud. W spocie promującym kampanię Kate mówi m.in.:

Zdrowie psychiczne to sposób w jaki czujemy i myślimy. Nie można tego zobaczyć, ale to wpływa na nas każdego dnia, a rozmawianie o tym może być trudne. Czasem jedna rozmowa może sprawić, że poczujemy się lepiej. Jako rodzice wszyscy chcemy, aby nasze dzieci miały możliwie najlepszy start w życie. Ośmielanie dzieci, aby się otworzyły może im dać umiejętności, które pomogą im przejść przez zawirowania w późniejszym życiu.

Kampania rusza w brytyjskich szkołach w tym tygodniu i chociaż wideo zostało nagrane kilka miesięcy temu, to i tak wywołało entuzjazm wśród fanów uwielbianej w Anglii rodziny królewskiej. Czy wkrótce zobaczymy Księżną Kate w ciąży? Nie możemy się już doczekać jej pierwszego publicznego wystąpienia!

 

The Duchess of Cambridge joined a campaign aimed at getting schools to teach kids about mental health. In the video, Catherine explains that talking about how you feel is difficult but important. The animated video she introduces differentiates "small feelings" from "big feelings" and encourages kids to speak up if they're dealing with something big that doesn't go away. It also instructs viewers to help a friend find an adult if they're dealing with something on their own. One character helps out a friend who's been acting differently by telling their coach. "It's important that our children understand that emotions are normal, and that they have the confidence to ask for help if they are struggling," she said in a press release. "This is why I am proud to support the 'You're Never Too Young to Talk Mental Health' campaign by the Anna Freud National Centre for Children and Families, which is being rolled out across primary schools this autumn." The video was filmed last January. The Anna Freud National Centre for Children and Families organization started a campaign that will give resources to parents and teachers to encourage them to discuss mental health with children at a young age. Such an important topic. I'm so glad the younger royals have taken it on xo Lulu

Post udostępniony przez Lulu In The Palace (@luluinthepalace) 19 Wrz, 2017 o 1:07 PDT