William zdobył się na szczere wyznanie

Książę William coraz częściej wypowiada się na temat swojej rodziny, ojcostwa i tego, jak dzieci zmieniły życie pary królewskiej. Kilka dni temu w rozmowie z dziennikarzami wyznał, że odkąd stał się głową rodziny zmieniło się jego podejście do życia.

Jestem skoncentrowany na roli ojca. Traktuję moje obowiązki bardzo serio. George jest małym urwisem, trzyma mnie zawsze w gotowości, ale jest słodkim dzieckiem. A jeśli chodzi o Charlotte to widzę, że posiadanie córki to zupełnie inna sprawa. Uczę się więc, jak to jest mieć córkę, jak to jest mieć dziewczynkę w rodzinie.

Książę William dodaje, że bycie ojcem dwójki dzieci nie jest łatwe i cały czas uczy się nowych rzeczy, ale miłość do Georga i Charlotte jest tak ogromna, że zapomina się nawet o zmęczeniu.

Kocham moje dzieci i dzięki nim wiele się o sobie nauczyłem.

W jednym z wywiadów dla magazynu „Hello!” brytyjski następca tronu zażartował, że jest tak zmęczony, że potrzebuje wykałaczek, żeby nie zamykały mu się oczy.

William bardzo docenia swoją żonę Kate, która pomimo ciążowych dolegliwości wspiera Williama i w jego oczach jest cudowną matką.

 Jest niesamowitą matką i fantastyczną żoną. - szczerze wyznał William

Kate zdradza, że nie zawsze jej było łatwo

Również księżna Kate ostatnio coraz częściej opowiada o swoich dotychczasowych doświadczeniach w roli mamy, a także problemach, jakie towarzyszyły jej będąc w ciąży. Taka otwartość jest szczególnie ważna dla przyszłych mam, którym towarzyszy lęk przed macierzyństwem:

Nic nie przygotuje cię na macierzyństwo, szczególnie gdy jest to pierwsza ciąża. To mieszanina różnych emocji. - wyznała Kate

Księżna Kate nie boi się otwarcie mówić o swoich emocjach. W trakcie spotkania z młodą matką, która skarżyła się na to, że po urodzeniu dziecka była bardzo samotna Kate powiedziała:

Bywa się wtedy samotnym, znam to. Czujesz się wyizolowana.

Takie słowa z ust Kate to wielkie wsparcie dla wielu matek, niezależnie od ich statusu społecznego.