Katie Piper - kiedyś

W 2008 roku Katie Piper miała 24 lata i przed sobą obiecującą karierę modelki oraz prezenterki telewizyjnej. Kiedy przez internet poznała starszego od siebie o 8 lat Daniela Lyncha, nie sądziła, że to całkiem odmieni jej życie. Para zaczęła się spotykać, a podczas jednego ze wspólnych wyjazdów mężczyzna zgwałcił Katie.

 

Katie Piper - historia jej życia

Kiedy Katie zerwała kontakt z Danielem, ten postanowił zemścić się w okrutny sposób. Zazdrosny mężczyzna wynajął człowieka, który oblał twarz zwabionej w pułapkę modelki kwasem siarkowym. Katie Piper cudem uniknęła śmierci. Miała poparzoną twarz, przełyk i żołądek, przeszła ponad 100 operacji, przeszczepy skóry, do dziś nie odzyskała wzroku w jednym oku. Dziś przyznaje, że chciała umrzeć.

Słyszałam kobietę, która cały czas krzyczała i chciałam, aby zamilkła. Wtedy zrozumiałam, że to ja krzyczę. Stałam na ulicy, a ludzie mnie mijali. Czułam, jak moja twarz odpada, paruje, pali się żywcem. Wcześniej dostałam wiadomość od byłego chłopaka, że ma dla mnie prezent, który zmieni moje życie. Gdy odzyskałam przytomność w szpitalu, napisałam do moich rodziców na kartce: Zabijcie mnie.

Obaj sprawcy zostali skazani na dożywocie, a Katie udało się w końcu podnieść po tych dramatycznych przeżyciach i długoletniej walce o zdrowie i sprawność. W 2009 roku powstał o niej film "Katie: My beautiful face", a 3 lata później Katie Piper wydała własną autobiografię, która niemal od razu stała się bestsellerem. Katie ułożyła sobie także życie prywatne: wyszła za mąż, a za 2 miesiące urodzi drugie dziecko. Kobieta wciąż jest bardzo aktywna, bierze udział w kampaniach społecznych, występuje w programach telewizyjnych, założyła fundację pomagającą osobom z poparzeniami. I jak nikt inny zaraża optymizmem i pogodą ducha.