Nieważne, czy jesteś w związku monogamicznym czy też nie - seks oralny w ciąży może być zagrożeniem dla zdrowia matki i dziecka. W związku z osłabionym układem odpornościowym w czasie ciąży kobiety są zdecydowanie bardziej narażone na choroby przenoszone drogą płciową. Zwłaszcza od trzeciego trymestru ciąży.

Największe ryzyko przy seksie oralnym występuje jeśli przyszła matka bądź jej partner mają opryszczkę narządów płciowych. Jeśli oczekująca na przyjście potomka na świat matka zarazi się taką infekcją, dziecko ma 50% szans na zarażenie się nią w trakcie porodu. To bardzo niebezpieczna dla noworodka sytuacja, która może skończyć się nawet jego śmiercią. Ryzyko to oczywiście zmniejsza się jeśli poród odbywa się metodą cesarskiego cięcia.

W związku z faktem, że choroby płciowe przenoszą się nawet mimo faktu użycia prezerwatywy, seks oralny w przypadku, gdy nie mamy pewności czy partner nie jest zarażony, jest absolutnie wykluczony.

Nie oznacza to oczywiście, że będąc w ciąży nie można seksu uprawiać - najlepiej przedyskutować sprawę z ginekologiem. Kobiety w ciąży mogą być seksualnie aktywne, jednak muszą podjąć pewne środki ostrożności. To samo dotyczy ich partnerów.

ZOBACZ NASZE POMYSŁY NA PREZENT Z OKAZJI DNIA CHŁOPAKA!