Jej tajemnicę próbowali rozszyfrować już starożytni przedstawiciele świata dramatu, poezji i filozofii, a i współcześni artyści najchętniej koncentrują się na tym temacie. Miłość jest uczuciem wyjątkowym, a każdy z nas może stworzyć jej własną definicję. Jaką rolę odgrywa w naszym życiu?  

Odwieczne uczucie

Miłość jest uczuciem, które towarzyszy nam od początku świata. O miłości wspominają już Stary Testament, antyczne dramaty i średniowieczne pieśni rycerskie. To dla tego uczucia bohaterowie znanych dzieł pokonywali wyjątkowe trudności losu, a często – poświęcali własne życie. W imię miłości zmieniali losy świata. Wszystko po to, by uchronić lub uszczęśliwić ukochaną osobę. Jednak miłość to nie tylko poświęcenie. To również cierpienie, szczególnie w chwili, gdy nie można liczyć na odwzajemnienie uczucia. Wiedzieli o tym dobrze romantycy, którzy swe żale i sercowe rozterki przelewali na papier, tworząc jednocześni dzieła wzruszające do dziś. A my? Jak my, ludzie żyjący w XXI wieku, traktujemy to uczucie?


Miłość niejedno ma imię


Kocha każda z nas. Dla większości z nas najważniejszym obiektem tego uczucia jest druga osoba, z którą chcemy spędzić resztę życia. Błędem byłoby jednak ograniczanie miłości tylko dorelacji damsko-męskich. Przecież wiele kobiet miłością obdarza swą rodzinę, dla której jest w stanie zrobić wszystko. Są i takie osoby, dla których miłość to przede wszystkim oddanie i poświęcenie dla innych. Nie brak kobiet o wielkim sercu, które miłością obdarzają nie tylko najbliższą rodzinę, ale i całkowicie obcych ludzi, niosąc im pomoc i dając im wiele bezcennego ciepła. Wśród tych osób znalazła się Penelope Jagessar Chaffer. Jaką definicję miłości stworzyła ta niezwykła kobieta?


Miłość w życiu Penelope Jagessar Chaffer

Miłość do innych to wyjątkowa wartość, którą bardzo często kierujemy się w życiu. Nie inaczej jest w przypadku Penelope Jagessar Chaffer, znanej reżyserki poruszających filmów dokumentalnych, zaangażowanej w pracę na rzecz dzieci, która jest też szczęśliwą matką i żoną. Swą radością życia i ogromnym sercem stara się dzielić z innymi. Czym dla niej jest miłość? Dla Penelope Jagessar Chaffer miłość to wyjątkowo silna więź, która może połączyć ludzi na całe życie. Jest jak mocna nić, która łączy i jednocześnie pozwala przełamać różnice kulturalne i narodowe. O wielkiej miłości: do rodziny i do tych, którzy czekają na nią na całym świecie, każdego dnia przypomina jej charms MIŁOŚĆ  z nowej linii biżuteriiPANDORA ESSENCE COLLECTION. To na niego spogląda w chwili, gdy sama potrzebuje otuchy.Miłość to uczucie wyjątkowe, które należy starannie pielęgnować. To siła, z której każdy z nas powinien czerpać. To uczucie, które pozwala pokonać wiele przeszkód i które łączy ludzi silną więzią. Więzią, której nie sposób przerwać.