Chociaż magia kina dla każdego oznacza co innego, nie ulega wątpliwości, że czarować nas będzie jeszcze przez wiele lat. Co w najbliższym czasie będzie nas przyciągać przed ekrany?

Dla amatorów filmowej klasyki

Współczesne filmy ogromnie różnią się od swoich poprzedników – liczy się w nich szybka akcja, efekty specjalne, kontrowersyjne tematy. Mimo to nie brakuje prawdziwych kinomaniaków, którzy z niecierpliwością wyczekują pojawiających się w kinach klasyków, nakręconych przez największych mistrzów kina. Gotowi są zapłacić niemal każdą cenę i znieść wiele niedogodności, aby obejrzeć wspaniałe dzieła kinematografii na dużym ekranie. Z myślą o nich coraz więcej kin przygotowuje specjalne cykle filmowe poświęcone poszczególnym artystom, czy też konkretnej tematyce. To okazja do ciekawych kulturalnych spotkań oraz cieszenia się naprawdę wielkim światowym kinem.

Dla amatorów mocnych kinowych wrażeń

Nową formą oglądania filmów jest kino 4D, które zabiera widzów w niesamowitą podróż, umieszczając ich niemalże pośrodku filmowej akcji. Dzięki nowej technologii 4DX™, możemy poczuć się jak bohaterowie hollywoodzkiego hitu. Oprócz efektów specjalnych, jak ruchome fotele, wiatr we włosach czy krople deszczu na policzku, zapewnia ona również doskonałą ich synchronizację z tym, co widzimy na ekranie – jest to możliwe dzięki przygotowywaniu  takich produkcji we współpracy z reżyserami. W jedynej w Polsce sali kinowej Škoda 4DX™ w Cinema City Arkadia w Warszawie obejrzymy pełnometrażowe hity, takie jak „Avatar”, „Grawitacja” czy „Thor”.

„Thor” 4D – jeszcze więcej emocji

Amerykański film fantasy, powstały na bazie kultowego komiksu, doczekał się wielu wiernych fanów. Losy nordyckiego boga, władcy piorunów, który został wygnany do świata ludzi i musiał poradzić sobie jako zwykły śmiertelnik, śledzi z zapartym tchem wiele osób, nie tylko miłośników komiksowych postaci. Po wersji trójwymiarowej przyszła pora na film w technologii 4D, dzięki której możemy nie tylko podziwiać przestrzenny obraz, lecz również znaleźć się w samym centrum emocjonującej rozgrywki pomiędzy różnymi bogami a siłami ciemności. Niezwykłe imitacje błysków piorunów, mgły czy wiatru pozwalają maksymalnie wczuć się w akcję i wręcz zanurzyć w filmie.

Interaktywna edukacja dla najmłodszych

Dzięki technologii 4D i 5D maluchy mogą odbierać film wszystkimi swoimi zmysłami. To wspaniała zabawa i dawka niezwykle silnych emocji, lecz również możliwość wykorzystania takiego seansu w celach edukacyjnych. Szkoda byłoby nie skorzystać z takiej szansy i nie przekazać dzieciom ważnych dla nich informacji w tak przyjemny oraz skuteczny sposób. Coraz więcej kin oferuje specjalne spektakle dla najmłodszych, podczas których uczestniczą w interaktywnych zabawach i oglądają edukacyjne materiały. Wydaje się, że w przyszłości na coraz większą skalę wykorzystywać będziemy tego rodzaju metody edukacyjne