Rozpoczynając pakowanie walizki zastanów się jak najczęściej będziesz spędzać czas na urlopie. Wybieraj rzeczy odpowiednie do rodzaju aktywności jaki planujesz na wakacjach. Skrupulatnie zaplanuj wcześniej zestawy, jakie będziesz nosić i zadbaj o to, żeby zabrane ubrania można było miksować.

Na udany zestaw wakacyjny w miejscowości wypoczynkowej możesz zabrać:

- podstawy – rzeczy które są konieczne na twoim wyjeździe. Jeśli jedziesz nad morze będzie to z pewnością strój kąpielowy, a w górach wygodne buty. Podstawą jest też bielizna czy piżama.
- krótkie szorty – wygodne i bardzo praktyczne latem. Jeśli wybierzesz bardziej elegancki model z kieszeniami i paskiem możesz je nosić zarówno na dzień jak i na wieczór.
- długie spodnie – najbardziej praktyczne są oczywiście jeansy, ale przydają się też dodatkowe dresy lub długie leginsy.
- sukienki – kilka lekkich sukienek nie zajmuje dużo miejsca. Przyda się coś na dzień, np. na plażę oraz na wieczór. Wybieraj raczej sukienki z niemnących się tkanin. Zaoszczędzi ci to sporo nerwów.
- bluzki i t-shirty – góry dopasuj do zabieranych dołów. Sprawdzą się tu świetnie neutralne kolory np. biel, która pasuje do wszystkiego.
- kurtki i sweterki – w zależności od miejsca do którego się udajesz zdecyduj jaka ilość ciepłych rzeczy może się przydać. Nie przesadzaj z ciepłymi rzeczami wybierając się w tropiki, ale już np. w górach mogą one być konieczne.
- buty – na plażę konieczne będą klapki, a w górach buty trekkingowe. Oprócz tego przyda się para wygodnych i modnych butów sportowych oraz szpilki na wieczorne imprezy.
- dodatki – kompletując walizkę pamiętaj o paskach, biżuterii i torebkach. Nie przesadzaj z ich ilością, ale pamiętaj też, że są to twoje wakacje i masz się czuć piękna.

Pamiętaj, że im mniej rzeczy zabierzesz tym będziesz miała lżejsza walizkę. Zazwyczaj i tak nie nosimy wszystkich rzeczy, które zabieramy. Spróbuj spakować się wcześniej, nie zostawiając wszystkiego na ostatnią chwilę. Być może okaże się, że coś co koniecznie chcesz ze sobą zabrać wymaga prania. Wybieraj rzeczy, które się nie mną i są z naturalnych, wygodnych tkanin.