Peeling enzymatyczny ma za zadanie usunąć suche skórki, ujednolicić i odświeżyć skórę twarzy. Zawiera on zazwyczaj enzymy takie jak keratolina, papaina czy bromelaina lub kompleks enzymatycznych białek ze ścian komórkowych drożdży. Składniki te delikatnie usuwają martwy naskórek zmniejszając spoistość komórek warstwy rogowej naskórka.

Peeling taki zmniejsza widoczność porów, wygładza skórę, dodaje jej blasków, a dodatkowo zwiększa wchłanianie się kosmetyków.
Dzięki temu, że nie działa on mechanicznie jak zwykłe peelingi nie uszkadza skóry i może być stosowany u posiadaczek cer wrażliwych, trądzikowych i naczynkowych. Peeling taki nakładamy na oczyszczoną skórę twarzy i zostawiamy na około 5-10 minut. Nie masujemy twarzy jak w przypadku peelingu ziarnistego. Po upływie czasu zmywamy go letnią wodą. Efekty widoczne są natychmiast. Po zmyciu peeliengu warto na twarz nałożyć krem, maseczkę czy pielęgnacyjną ampułkę.

Peelingi enzymatyczne kupimy właściwie w każdej drogerii, warto dobrać je do swojego rodzaju cery. Przed użyciem należy przeprowadzić test na alergie np. na nadgarstku.