Jakie imiona dla dziewczynek są obecnie napopularniejsze?

JULIA - Imię rzymskie znaczy "należąca do rodu Juliuszy". Wywodził się z niej m.in. założyciel Cesarstwa Rzymskiego - Gajusz Juliusz Cezar. Do Polski trafiło z Francji w XVIII wieku. Właścicielka tego imienia to zwykle pełena życia  wesoła osoba, nie obawiająca się niczego ani nikogo. Ceni sobie piękno i wszelkie przyjemności życia, często wybiera pracę związaną z mediami, kulturą czy sztuką.

ZUZANNA - Zdaniem niektórych językoznawców jest to najstarsze wciąż używane imię żeńskie. Wywodzi się bowiem z języka egipskiego i oznaczało "kwiat wodnej lilii", jak w tamtych czasach określano "lotos". Lubią typowe damskie zajęcia i rozrywki, mają też właściwe wielu kobietom gusta literackie czy artystyczne. Cieszy ich ładny, zadbany dom, piękny ogród czy bodaj ukwiecony balkon. Potrafią dobrze piec i gotować.

OLIWIA - Imię łacińskie wywodzące się od nazwy drzewa oliwnego, które w czasach antycznych było symbolem błogosławieństwa, dostatku i dobra. Imię to obdarza inteligencją, darem wymowy, osobistym urokiem i pragnieniem wyróżniania się wśród innych.

LILIANA - Imię pochodzące z łaciny znaczy "lilia". Imię znane na całym świecie, a spotykane najczęściej w krajach anglosaskich. Osoby noszące to imię kochają naturę, są wrażliwe na piękno. Lubią zdobywać wiedzę i cenią intelekt. Zdarza się, że w wieku dorosłym z zamiłowaniem studiują jakąś dziedzinę, wyłącznie tylko dla własnej przyjemności i satysfakcji.

ZOFIA - Imię wywodzące się z języka greckiego; oznacza: "mądrość (Boża)". Zofie przekonane o swoich racjach, są odporne na cudze wpływy. Nie cenią sobie też cudzych rad i pouczeń. Pragną iść własną drogą, nawet gdyby miała być stromą czy wyboistą.


NINA - prawdopodobnie pochodzi od imienia Ninos, noszonego przez mitycznego założyciela Niniwy. W Polsce często jako skrót od Antoniny lub Janiny. Niny sa wesołe, pełne majestatu i wdzięku.

HELENA - Z greki znaczy "blask, jasność" lub "pochodnia". Jedno z najstarszych, imion świata nadawano je już ponad 4 tys. lat temu. Helena jest zazwyczaj bardzo opanowana i zrównoważona. Histerie i nerwówki są jej zupełnie obce. Potrafi sobie radzić nawet w trudnych sytuacjach. Choroby ją omijają, więc należy do długowiecznych.

WIKTORIA - Imię wywodzące się z łaciny; tłumaczy się go jako: "zwycięzca". Było znane i nadawane od czasów antycznych.  Wiktoria niesie ze sobą mocny charakter, konsekwencję i trzymanie się swoich racji. Wiktorię łatwiej szanować i podziwiać niż lubić.

LENA - popularne imię szczególnie w krajach słowiańskich i skandynawskich. Może być skrótem od Heleny i Magdaleny. Leny są uparte, trochę zaborcze, ale bardzo pracowite i sumienne. Lubią luksus.

MAJA - imię wywodzące się od imienia nimfy, matki Hermesa. Osóbka pracowita, spokojna. Konserwatywna, szybka w podejmowaniu decyzji.

HANNA - imię żeńskie pochodzenia hebrajskiego, które tłumaczy się jako "pełna wdzięku, łaski. Hanie są na ogół czarujące, lubią gotować i spędzać czas w domu. Potrafią działać pod presją czasu. Przeszkody pokonuja szybko i skutecznie.

NATALIA - Imię pochodzące z łaciny; oznacza: "narodzona", a w przenośni "narodzona dla nieba". Imię powstało w pierwszych wiekach chrześcijaństwa, jako przydomek dodawany do wcześniejszego miana po ceremonii chrztu. Osoba o tym imieniu jest indywidualistką, obdarzoną fantazją i wyobraźnią. Nie lubi szarości i monotonii życia codziennego.

AMELIA - Z języków germańskich "dzielna obrończyni" lub "pracowita". Popularne w Polsce, a od XVIII wieku, przede wszystkim wśród szlachty i bogatego mieszczaństwa. Amelia jest odpowiedzialna i rozważna. Z wielką wnikliwością podchodzi do każdego problemu. Uwielbia zmiany i podróże. Ale miewa też zmienne nastroje, bez większych powodów popada w melancholię, a nawet depresję. Wtedy ujawnia się jej dusza artystyczna.

MARIA - Imię to pochodzi z języka arkadyjskiego i oznacza: "napawająca radością" lub też jako: "piękna, ukochana przez Boga, miłująca Boga". Najpopularniejsze imię kobiece wśród wyznawczyń wszelkich odłamów chrześcijaństwa. Osoba nosząca to miano ma dobry charakter, jest miła, zdolna do poświęceń na rzecz bliskich i bardzo pracowita. Posiada też dar rozumienia cudzych problemów, współczuje ludziom w kłopotach i stara się im w miarę możności pomagać.

ALICJA - Imię bardzo popularne w krajach anglosaskich, uważane za skróconą formę germańskiej "Adelajdy", bądź też wywodzące się z greckiego słowa "aletheia" -­ "prawda". Imię to czyni jego właścicielkę żywiołową, bezpośrednią i umiejącą się dostosować do każdej sytuacji. Ze względu na duże poczucie humoru Alicja jest bardzo lubiana. Bywa duszą towarzystwa. Bystra i inteligentna uwielbia dyskusje na każdy temat, gry intelektualne, rozwiązywanie krzyżówek, rebusy, skomplikowane zagadki wymagające logicznego myślenia.