Zastanawiasz sie nad imieniem dla synka, który wkrótce sie urodzi? A może po prostu chcesz przeczytać jakie imiona są w ostatnim czasie najmodniejsze? Oto nasza lista.

JAKUB - Z  hebrajskiego znaczy "niech Bóg opiekuje się Tobą". W Biblii występuje dwóch Apostołów i patriarcha o tym imieniu. Jakub jest pełen życiowej werwy. Słynie z odwagi. Niczego, ani nikogo się nie boi. Osobnik bardzo pogodny i optymistycznie nastawiony do życia.  Potrafi dać wsparcie duchowe załamanym życiowymi problemami . Doskonały doradca. Lubiany przez otoczenie, cieszy się dużym powodzeniem u kobiet.

JAN - Z hebrajskiego - "Bóg jest łaskawy". Właściciel tego imienia ma konserwatywne poglądy. Bardzo rozważny i uważny rzadko kiedy popełnia życiowe pomyłki. Właściwie wybiera zarówno zawód, jak i partnera. Pewnie dlatego omijają go wielkie rozczarowania. Potrafi myśleć perspektywicznie i rozsądnie planować,  ma szczęście do interesów. Zdobywa zazwyczaj dość wysoką pozycję społeczną.

KACPER - Imię to - Kasper lub Kacper - pojawia się w ewangelii. Kacper to jeden z mędrców czy też magów ze wschodnich krain, którzy przybyli do Betlejem, aby powitać narodzonego Zbawiciela. Kacprowie są poukładani, dokładni i systematyczni. Z uporem dążą do celu. Wybierają zawody wymagajace logicznego myślenia.

MICHAŁ - Imię to wywodzi się z języka hebrajskiego i oznacza: "Któż jak Bóg?". Nosił je jeden z czterech Archaniołów, pogromca Szatana. Noszący to imię są męscy, zdecydowani, działający uczciwie, często dorodni i zdrowi. Od dzieciństwa pragną niezależności i bardzo wytrwale do niej dążą.

MATEUSZ - Imię biblijne, pochodzące z języka z hebrajskiego. Oznacza: "Dar Boga".  Imię to nadawane jest od wczesnego średniowiecza w całym chrześcijańskim świecie. Mateusz to człowiek znający swoją wartość, ambitny, uzdolniony w dziedzinie nauk ścisłych i technicznych. Ma szczęśliwą rękę do pieniędzy.

ADAM - W języku sumeryjskim imię to oznaczało "mój ojciec", w hebrajskim - "człowiek zbudowany z czerwonej gliny".Adam to indywidualista, bardzo stanowczy. Pragnie iść własną drogą i po swojemu budować życie. Trochę zarozumiały, łasy jest na pochlebstwa. Decyzji nie podejmuje pochopnie, jest bowiem nieufny wobec ludzi. Potrafi być bardzo przebiegły! Niełatwo więc robić z nim interesy. Ceni sobie spokój, dba o rodzinę, kocha dzieci. Bywa nadmiernie zazdrosny o partnerkę. Uwielbia przebywać na łonie przyrody. Dba o swój wygląd. Dom traktuje jak twierdzę, więc gości przyjmuje raczej niechętnie.

ANTONI - Z łacińskiego "pochodzący z rodu Antoniuszy". Ród ten znany był i wielce poważany w Rzymie. Imię obdarza swego właściciela zdecydowaniem i umiejętnością udzielania właściwych rad. Z tego względu, zarówno mężczyźni, jak i kobiety noszące je cieszą się opinią ludzi pomocnych w wielu życiowych sytuacjach. Doskonale więc sprawdzą się jako, np. psycholodzy, pracownicy instytucji charytatywnych, wszelkiego poradnictwa, czy telefonów zaufania. Nieraz przeznaczenie czyni ich los zmiennym i niepewnym. Nie powoduje to ich frustracji, gdyż potrafią znaleźć właściwe wyjście z każdej sytuacji. Są doskonałymi partnerami w małżeństwie, bardzo opiekuńczy w stosunku do rodziny i dzieci.

LEON - Leon, czyli po łacinie Leo, znaczy lew. A lew jest królem zwierząt. Chłopcy o tym imieniu sa wieć pewni siebie i swoich racji, zawsze muszą być pierwsi, są odrobinę zaborczy, ale opiekuńczy. Lubią brylowac w towarzystwie, uwodzić płeć piękną i zadawać szyku. Urodzeni gawędziarze.


OLIWIER
- Imię łacińskie wywodzące się od nazwy drzewa oliwnego, które w czasach antycznych było symbolem błogosławieństwa, dostatku i dobra. W formie męskiej imię to nadawano często chłopcom ze stanu rycerskiego w średniowieczu w krajach romańskich. Imię to obdarza inteligencją, darem wymowy, osobistym urokiem i pragnieniem wyróżniania się wśród innych. Ci, którzy go noszą, bez względu na płeć mają często predyspozycje artystyczne i zdolności do nauk humanistycznych.

SZYMON - Imię biblijne, pochodzące z języka hebrajskiego; jest tłumaczone, jako: "Bór wysłuchał". W dawnej Palestynie imię to nadawano długo oczekiwanym w rodzinie, uproszonym u Boga synom. Popularne w dawnej Polsce, później zapomniane. Szymon to człowiek spokojny z natury, ale stanowczy i odważny życiowo. Lubi chodzić własnymi drogami, serdeczny i pomocny wobec przyjaciół i tych, którzy tego potrzebują. Lubi zwierzęta.

WOJCIECH - Imię mające swoje korzenie w językach słowiańskich; oznacza: "radosny wojownik". Ludzie noszący to imię są weseli, pogodni, lubią żyć w zgodzie z naturą. Łatwo zdobywają przyjaciół, a także wielbicielki, co czasem przyczynia im kłopotów. Wybierają zawód mający coś wspólnego z przyrodą i są z tego zadowoleni.

MAKSYMILIAN - Imię pochodzenia łacińskiego; znaczy: "pochodzący z rodu Maksiminusa". Często bywają uparci. Dobrze wiedzą czego pragną i w jaki sposób powinni to osiągnąć. Są stanowczy i szorstcy w zachowaniu, co nie wszystkim się podoba. Zwykle wybierają zawody, w których z natury rzeczy panuje ład, porządek i określone zasady awansowania, stąd można ich spotkać w wojsku, policji, w służbie państwowej, a także wśród duchowieństwa.


STANISŁAW
- Imię pochodzenia słowiańskiego, wyrażające życzenie, by noszący go "stał się sławny". Stanisław to człowiek stanowczy, uparty, umiejętnie broniący własnych racji, prostolinijny i szczery. Często wybiera profesję, gdzie każdy ma określone miejsce w rodzaju służby państwowej, wojskowości czy stanu duchownego.

IGNACY - Z łaciny znaczy "ogień, ognisty"; w przenośni - "gorliwy". Ignacy jest pełen fantazji i życiowych planów, czasem zupełnie dzikich i nierealnych. Nie znosi nudy, sztampy i szarej codzienności. Pragnie mocnych wrażeń i wyzwań, życia ze wszech miar ciekawego. Często wybiera więc zawód związany z podróżami albo wolny, np. artysty czy dziennikarza.

ALAN - Imię Alan trudno zinterpretować. Nie wiadomo do końca z jakiego języka się wywodzi i co pierwotnie oznaczało. Uważa się, że Alanowie są żywi i energiczni, a także uduchowieni i współczujący.