1. Połóż palce po obu stonach ust i mocno rozciągaj je na zewnątrz, jednocześnie próbując ściągnąć wargi w dziubek. Powtórz kilka razy. W ten sposób wzmocnisz mięśnie odpowiedzialne za opadanie kącików ust.

2. Umieść palce wskazujące po ubu stronach nosa, na wysokości kości policzkowych. Zdecydowanie przyciśnij je do skóry, a potem 20 razy zmarszcz nos, tak jakbyś była z czegoś  niezadowolona. Dzięki temu zapobiegniesz tworzeniu się pionowych bruzd przy ustach, czyli tzw. zmarszczek palacza.

3. Pięć razy przesuwaj usta raz w prawą stronę, raz w lewą. To pomoże ci w zachowaniu jędrnej skóry na linii żuchwy.

4. Nabierz powietrza w usta, a potem kilka razy przesuwaj je z jednego policzka do drugiego, mocno napinając mięśnie. Wypuść powietrze ustami, tak jakbyś nadmuchiwała balonik. Powtórz 2 razy. To ćwiczenie wzmocni mięśnie policzków i poprawi owal twarzy.

5. Palce wskazujące połóż przy wewnętrznych końcach brwi i przyciśnij. Próbuj zmarszczyć brwi, pokonując opór stawiany przez palce. Powtórz 5 razy. Tak można zapobiec tworzeniu się pionowych zmarszczek na czole.

6. Wymawiaj głośno i wyraźnie samogłoski a, e, i, o, u, tak jakby były jednym wyrazem. Powtórz kilka razy. Ćwiczenie to nadaje sprężystość mięśniom wokół warg i zapobiega powstawaniu zmarszczek.

7. Usiądź, głowę lekko odchyl do tyłu. W tej pozycji staraj się umieścić dolną wargę ponad górną. Kiedy poczujesz, że mięśnie szyi są już bardzo napięte, wytrzymaj 10 sekund. Powtórz
2–3 razy. Tak zapobiegniesz wiotczeniu szyi.

8. Unieś podbródek w kierunku sufitu i wyciągnij usta tak, jakbyś przesyłała do góry pocałunki. Powtórz 3 razy. Taka gimnastyka pomoże ci ukształtować ładną linię szyi.

9. Aby wzmocnić mięśnie podbródka, oprzyj go na wierzchach dłoni i naciskaj przez 10–15 sekund. Rozluźnij się, powtórz 10 razy.

10. Uśmiechnij się, szeroko otwierając usta, i otwórz oczy, jakbyś się czemuś dziwiła. Poczuj, jak napinają się mięśnie całej twarzy, i wytrzymaj 5–10 sekund. To sposób, by zapobiegać opadaniu skóry policzków.