OBEJRZYJ

POWIDOKI

Głośny, bo ostatni przed śmiercią film Andrzeja Wajdy. Historia malarza buntownika, który zarówno swoją rebelię jak i drogę artystyczną chce zaszczepić młodym studentom. Bogusław Linda jako Władysław Strzemiński nie daje się systemowi i socrealizmowi. Warto wybrać się do kina choćby przez szacunek do twórczości mistrza Wajdy, choć film zbiera mieszane recenzje.

KONWÓJ

Mocne, polskie kino kryminalne, z historią więzień - zły policjant - dobry policjant. Jeśli macie ochotę na potężną dawkę męskiego testosteronu i mroczny klimat, "Konwój" może być wyborem na weekend.

Zobacz także:

SERIAL TABU

Długo oczekiwany serial HBO, z niezrównanym Tomem Hardy w roli głównej. Otrzymał ogromne brawa za scenografię, kostiumy i muzykę, bo trzeba wiedzieć, że rzecz dzieje się na początku XIX wieku, czasach, w których do życia budziła się rewolucja, nastąpił koniec Belle époque, a Tom Hardy jako James Keziah Delaney w serialu "Tabu" wrócił z wyprawy po dzikiej Afryce i postanowił założyć swoje imperium handlowe, a przy okazji pomścić śmierć ojca. Właśnie rozpoczęła się wielka przygoda, a w najbliższy weekend już drugi jej odcinek! 

WYBIERZ SIĘ

14. URODZINY BANJALUKI

Data nieprzypadkowa, bo 13. stycznia, czyli wtedy kiedy na Bałakanach obchodzi się Sylwestera. Banjaluka jest bowiem taką właśnie restauracyjną bałkańską perełką na gastro mapie Warszawy. Zjecie tam tradycyjne dania z Południa, posłuchacie dobrej muzyki, a 13. stycznia w piątek o 20:00 będziecie pić rakiję i próbować swoich sił na dancingu. 

Gdzie i kiedy? Banjaluka, ul. Szkolna 2/4, Warszawa/ piątek 13. stycznia, godz. 20:00

"MGNIENIE"/ TEATR POLONIA

Historia miłości. Młodej. Współczesnej. Przypadkowej. Głębokiej i prawdziwej. Miłości dwojga młodych, nieśmiałych nadwrażliwców. Rzecz o delikatności uczuć. Sztuka przekonuje nas, że największym darem i szczęściem jest pokochać. Poznać, co to miłość, bo nie każdemu jest to dane… Na podstawie "Blink" Phila Portera. 

Gdzie i kiedy? Teatr Polonia, Marszałkowska 56, Warszawa/ 14., 15. stycznia godz. 17:00

RYSY W KRAKOWIE

Rysy są autorskim projektem Wojtka Urbańskiego i Łukasza Stachurko (Sonar Soul) i na koncertach grają jako duet. Eksperyment brzmieniowy przełamany chwytliwą melodią. Taneczny charakter numerów Rys nie gryzie się z intrygującymi opowieściami. I ten koncert w Krakowie tak właśnie możecie potraktować.


Gdzie i kiedy? Klub Prozac 2.0, Plac Dominikański 6, Kraków/ 13. stycznia godz. 22:30

POSŁUCHAJ

BONOBO "MIGRATION"

Simon Green z Wielkiej Brytanii miksuje, produkuje i tworzy muzykę pod pseudonimem Bonobo. Uważany jest za jednego z pionierów down tempo, warto więc zwrócić uwagę na jego nową płytę. Polecamy!

THE XX "I SEE YOU"

Kto nie znałby duetu the XX? Pochodzą, podobnie jak Bonobo, z Wielkiej Brytanii, a ich album "Coexist" z 2012 roku zawierał w zasadzie same klubowe hity. Teraz wracają jeszcze bardziej melancholijni.

HANS ZIMMER "THE CLASSICS"

"Gladiator", "Incepcja", "Mroczny rycerz", "Piraci z Karaibów", "Król lew" i wiele wiele innych doskonałych filmów, których muzyka towarzyszy pokoleniom. A stoi za nią genialny kompozytor Hans Zimmer, który właśnie wypuszcza płytę z największymi klasykami.

PRZECZYTAJ

DRESSCODE DLA KOBIET, AGATA TANTER, DR IRENA KAMIŃSKA-RADOMSKA

W dzisiejszych czasach trudno przejść obojętnie obok tematów związanych z dress codee’em, a potrzeba odpowiedniego doboru stroju pojawia się najczęściej przy szczególnych okazjach, takich jak impreza firmowa, ślub, premiera, po której odbędzie się eleganckie przyjęcie, czy też wieczorna gala połączona z ceremonią wręczenia nagród.  Z odpowiedzią, jak dobrać garderobę adekwatnie do różnych sytuacji przychodzą  Dr Irena Kamińska – Radomska i Agata Tanter, autorki książki „Dress Code dla kobiet – zasady dobrego stylu i wizerunku”.

PO PROSTU PRZYJAŹŃ, HANNA RYDLEWSKA

Hanna Rydlewska po "Slow sex. Uwolnij miłość" rozkłada na części pierwsze relacje przyjaciół, równie ważne, co te miłosne i rodzinne. Warto!

VOO VOO DZIEŃ DOBRY WIECZÓR, PIOTR METZ

Wojciech Waglewski i jego "Voo Voo" to klasyka polskiej sceny alternatywnej i tę klasykę perfekcyjnie podsumowuje dziennikarz muzyczny Piotr Metz.