Niebieskie czy różowe śpioszki? Choć decyzja o płci dziecka zapadła już w chwili zapłodnienia, proponujemy ci zabawę w przewidywanie, kto mieszka w twoim brzuchu. Chwyć ołówek i zapisuj punkty świadczące o zbliżających się narodzinach dziewczynki albo chłopca. Potem je podsumuj.

Płeć dziecka a wygląd - kształt brzucha, cera, twarz, włosy...

Stań przed lustrem i przyjrzyj się sobie. Czy twój brzuszek jest okrągły, jakbyś miała w środku piłeczkę, czy raczej spiczasty lub rozciąga się mocno na boki? Jeśli pytasz zdumiona: „Jaką piłeczkę?”, urodzisz chłopca. Kulisty brzuszek natomiast oznacza narodziny dziewczynki. Obróć się i obejrzyj pośladki. Jeśli wyglądają, jakby dodatkowe kilogramy głównie tam „zawędrowały”, możesz kupować różowe ubranka. Jeśli pupa jest taka jak przed ciążą, spodziewaj się chłopca. Zbliż twarz do lustra. Jeśli niewiele się zmieniła, nadal jest szczupła, a skóra różowa i bez wyprysków, postaw na niebieskie śpioszki. Włosi twierdzą, że gdy twarz w ciąży staje się pełniejsza, bardziej okrągła, w brzuszku rośnie dziewczynka. Od pokoleń uważa się, że jeśli w ciąży pojawiają się problemy z cerą, to taka zmiana zwiastuje dziewczynkę. Delikatnie odciągnij wskazującym palcem dolną powiekę oka i obejrzyj dokładnie białkówki. Powinnaś dojrzeć naczynko krwionośne w kształcie litery V. Szykuj się na narodziny chłopca, jeśli naczynko jest w prawym oku. I odwrotnie: „V” w lewym oku zwiastuje dziewczynkę. Mądrość ludów skandynawskich głosi, że błyszczące, grube włosy oznaczają narodziny chłopca. A źle wyglądająca fryzura to „cena” bycia mamą dziewczynki.

Samopoczucie a płeć dziecka

Poranne nudności to typowy objaw ciąży – tak uważa wiele osób. Ale czy zastanawiałaś się kiedyś, dlaczego niektóre kobiety wymiotują niemal przez dziewięć miesięcy, a inne wcale? Można znaleźć odpowiedź na to pytanie wśród ludowych mądrości. Ciążowe dolegliwości nękają kobiety, które spodziewają się dziewczynki. Natomiast jeśli ciąża przebiega „gładko”, czujesz się znakomicie, zostaniesz mamą chłopca. A na którym boku lubisz spać? Możesz liczyć na dziewczynkę, jeśli preferujesz prawy. I oczywiście na chłopca, gdy układasz się częściej na lewym boku.

Apetyt a płeć dziecka

Ciąża to czas dogadzania podniebieniu. Analizując swoją dietę, możesz przewidzieć płeć dziecka. Czy wzrosło twoje zainteresowanie kuchnią, polubiłaś pichcenie? Jeśli tak, punkt dla chłopca. Zainteresowanie kuchnią jak przed ciążą lub mniejsze, oznacza, że skarb pod sercem jest dziewczynką. Zachcianki nie do opanowania potraktuj jako wróżbę narodzin córeczki. Jeśli miewasz je rzadko, szykuj pokoik dla mężczyzny. Pewnie słyszałaś, że apetyt na kwaśne wywołuje chłopiec. Dziewczynki już od poczęcia podobno wolą słodkości.

Płeć dziecka - wróżenie z... nóg

Ciąża przebiega prawidłowo, tylko nogi ci dokuczają: trochę puchną, a o wąskich butach możesz zapomnieć. Francuzi twierdzą, że to dowód na poczęcie chłopca. Nogi szczupłe jak przed ciążą oznaczają dziewczynkę. A co z włosami na nogach? Czy częściej potrzebujesz depilacji? Jeśli tak, szykuj się na narodziny chłopca. Brak zmian sugeruje narodziny dziewczynki. Stopy częściej chłodniejsze niż przed ciążą sygnalizują, że będzie chłopiec. Bez zmian – dziewczynkę.

Zachowanie dziecka a płeć

Jeśli twój szkrab upodobał sobie do kopania dół brzuszka albo lewą stronę, spodziewaj się dziewczynki. Częściej dostajesz kuksańce w górną część brzucha lub z prawej strony? Tak zachowują się raczej chłopcy. Włącz miłą muzykę i poczekaj kilka minut na reakcję dziecka. Wiedeńczycy uważają, że chłopcy nieruchomieją zasłuchani, zaś panienki zaczynają tańczyć: wiercą się i mocno kopią. Po prostu wyraźnie się ożywiają.

Płeć dziecka - zapytaj taty!

Niektórzy mężczyźni są w ciąży razem ze swoją partnerką: miewają poranne nudności, huśtawki nastrojów, zachcianki, tyją lub puchną im stopy. Jeśli twojemu mężowi przebyło nieco kilogramów, będzie chłopiec. Jeśli wskazówka wagi stoi wciąż w tym samym miejscu, urodzi się dziewczynka. Jeśli mężczyzna jest teraz bardziej spięty i nerwowy, narodzi się wam dziewczynka. Chłopiec sprawia podobno, że ojciec jest dużo spokojniejszy oraz zrelaksowany.

Płeć dziecka - test z ołówkiem

Na nitce zawieś obrączkę lub nawlecz na nią igłę i wbij ją w gumkę ołówka. Następnie pozwól zwisać im swobodnie. Unieś je nad swoim brzuszkiem. Nitkę może trzymać inna osoba, np. twój partner. Nie poruszając nitką, pozwól jej się rozkołysać. Jeśli zacznie zakreślać koła, urodzi się dziewczynka, jeśli porusza się ruchem wahadłowym: chłopiec. Inna wersja tej zabawy przedstawia się następująco: nitkę z ołówkiem lub obrączką unieś nad swoim nadgarstkiem. Jeśli zacznie poruszać się wzdłuż ręki, spodziewaj się narodzin dziewczynki, w poprzek nadgarstka – urodzisz małego mężczyznę.

Jak kiedyś planowano płeć dziecka?

Nasi przodkowie mieli też zdanie w kwestii planowania płci. Jedna ze starożytnych teorii głosiła, że nasienie z prawego jądra decyduje o poczęciu syna, a z lewego – córki. Stosowano więc ciasne obwiązywanie „niepotrzebnego jądra”. Arystoteles uważał, że nasienie powstaje w organizmie zarówno kobiety, jak i mężczyzny, a w zależności od przewagi jednego z nich na świat przychodzi dziewczynka lub chłopiec. Nasieniu można było nadać więcej mocy, przystępując do zbliżenia z większym wigorem. Planując płeć dziecka pod uwagę brano aurę oraz pozycje gwiazd. Chłopcy mieli się rodzić, gdy stosunek odbywał się przy wietrze północnym, a dziewczynki – południowym. Istniała też teoria, ze płeć dziecka zależy od tego, które z partnerów jest mądrzejsze lub silniejsze. Dlatego zalecano odczekać, aż silniejsze z małżonków zachoruje, albo krzyczeć na niego, aby pozbawić go przewagi.