Patrycja Volny - córka Jacka Kaczmarskiego

Patrycja Volny ma 29 lat, jest aktorką i piosenkarką. Razem z mężem i córką mieszka we Francji, ale dzieciństwo spędziła w Australii. To zdecydowanie najtrudniejszy okres w jej życiu i teraz zdecydowała się opowiedzieć o nim w wywiadzie dla "Dużego Formatu". Córka Jacka Kaczmarskiego nie zapamiętała ojca zbyt dobrze, a jej wyznania są wręcz wstrząsające. Jacek Kaczmarski, poeta, piosenkarz i kompozytor, autor znanych na całą Polskę utworów o tematyce historycznej i społecznie zaangażowanych tekstów, głos opozycji antykomunistycznej, był wg relacji jego córki - alkoholikiem, który stosował przemoc domową, upokarzał i dręczył swoją żonę i dziecko.

Patrycja Volny tak wspomina lata wczesnego dzieciństwa w Perth w Australii:

Między moim 7. i 8. rokiem życia mieszkaliśmy w Perth. Ojciec był sfrustrowany, agresywny, dużo pił. Zamykał się w swoim pokoju i wpadał w ciągi. Regularnie poszturchiwał mamę, ja kilka razy dostałam od niego pasem, choć mama zawsze starała się mnie chronić.

Uciekając przed przemocą ze strony męża i ojca, Patrycja Volny wraz z mamą trafiła najpierw do domu samotnej matki w biednej dzielnicy, a potem do mieszkania socjalnego. Dopiero po rozwodzie matce Patrycji udało się kupić mały, skromny domek. Jacek Kaczmarski nie palił się podobno do łożenia na utrzymanie swojego dziecka, płacił minimalne alimenty, do tego trwonił pieniądze i popadał w długi. Podczas gdy inni artyści za wynagrodzenie za tę samą trasę koncertową potrafili wybudować sobie dom, Kaczmarski wracał do domu z długami - twierdzi Patrycja Volny:

Mama dostała zasiłek na mnie i na siebie, a żeby dorobić, chodziła jeszcze sprzątać. Ojciec nie chciał nawet dać mi pieniędzy na wakacje.

To nie koniec szokujących wyznań córki Jacka Kaczmarskiego: Patrycja Volny przyznała, że przez ojca wpadła w anoreksję:

Miałam 15 lat, a ojciec miał już inną rodzinę i był wobec mnie bardzo krytyczny: wobec mojej tuszy, inteligencji. Mówił, że jestem głupia, gruba, interesowna i tak dalej.

Jacek Kaczmarski zmarł na raka przełyku w 2004 roku.

 

#notadog #itsatoy #bichonfrise #cuddle #mydog

Post udostępniony przez Patrycja Volny (@patrycja_volny) 11 Wrz, 2017 o 11:38 PDT