Co robisz, gdy widzisz, że w serialu telewizyjnym wszyscy bohaterowie spali ze sobą nawzajem? Zaczynasz się zastanawiać, czy to aby nie jest fajne. A może nawet planujesz trójkąt?! To właśnie wydarzyło się niedawno w serialu „Plotkara”, kiedy Dan Humphrey wylądował w łóżku ze swoją dziewczyną Olivią i przyjaciółką Vanessą. Być może scenarzystów zainspirował trójkąt z filmu „Vicky Christina Barcelona”, w którym Scarlett Johansson i Penélope Cruz dzieliły się Javierem Bardemem? Kilka miesięcy temu do Internetu wyciekło sekswideo z udziałem aktora Erica Dane’a z serialu „Grey’s Anatomy” (dr Sloan), jego żony, aktorki Rebecki Gayheart i byłej Miss Nastolatek USA. Wiesz, skąd wiemy, że seks w trójkącie przeszedł do mainstreamu? Bo Britney Spears zaśpiewała o tym w piosence „3”: „Raz, dwa, trzy, nie tylko ja i ty... To trzy razy więcej zabawy.” Tyle że trójkąt bardziej kręci mężczyzn. 58% panów ankietowanych przez psychoterapeutę dr Bretta Kahra (autora książki „Kto śpi w twojej głowie?”), przyznało się do fantazjowania o seksie z dwiema kobietami naraz. My przeprowadziłyśmy własne badanie: 28% kobiet myśli o uprawianiu seksu z dwoma mężczyznami (tylko 17% z nas chciałoby seksu z mężczyzną i kobietą). Co ich tak kręci?

FANTAZJA
3 powody, dla których mogłabyś rozważyć trójkąt

1. To klasyczny, seksualny stereotyp.
Częściowo jest tak za sprawą gloryfikacji erotycznego trójkąta w filmach i programach telewizyjnych. Biorąc pod uwagę, jak rzadko był pokazywany na ekranie w przeszłości, trójkąt natychmiast działa na wyobraźnię oglądającej go osoby. Wiele osób po prostu chciałoby dołączyć do klubu tych, którzy byli w łóżku z dwoma partnerami naraz. Bo to jest bardzo elitarny klub.

2. Buduje twoje ego.
Jeśli dwie osoby (szczególnie jeśli są to dwaj mężczyźni) chcą znaleźć się z tobą w łóżku, to dla ciebie jako kobiety oznacza to tylko jedno: jesteś dwa razy bardziej seksowna od swoich koleżanek! A świadomość tego działa lepiej niż botoks.

3. To jest czysta, niezafałszowana fizyczna rozkosz.
Zdaniem dr. Kahra fantazjowanie o trójkącie świadczy o potrzebie „oderwania się od głębokiej intymności, która wymagana jest dla podtrzymania partnerskiego związku dwojga ludzi”. Mówiąc mniej psychoanalitycznie: zamiana seksu we dwoje na seks we troje natychmiast sprowadza seks z czegoś, co przynajmniej teoretycznie powinno być romantycznym przeżyciem, do czegoś, co jest czysto fizycznym doznaniem. Nie mówiąc już o tym, że kontakt wzrokowy, będący podstawą do budowania intymnej relacji, jest w trójkącie niemożliwy.

Ale fantazjowanie często bywa lepsze od rzeczywistości: tylko 7% kobiet rozważyłoby trójkąt. Oto dlaczego:

RZECZYWISTOŚĆ
3 rzeczy, które powinnaś rozważyć, zanim TO zrobisz:

1. Możesz stracić kontrolę
W swoich fantazjach erotycznych do wyreżyserowania wszystkiego używasz wyobraźni. Dopracowujesz w swojej głowie wszystkie detale, które – jak pokazują badania naukowe – jeśli chodzi o seks są o wiele ważniejsze dla kobiet niż dla mężczyzn. W rzeczywistości, gdy zaangażujesz się w trójkąt, musisz mieć na uwadze nie jedną, ale dwie osoby, z których każda ma inne fantazje, oczekiwania, potrzeby i pomysły. To wszystko razem może zamienić twoją fantazję w prawdziwy koszmar.

2. Ktoś może poczuć się odrzucony
Co innego fantazja, a co innego rzeczywistość. Musisz się zastanowić, czy ciebie lub twojego partnera trójkąt pop rostu nie przerośnie. Przemyśl, czy aby na pewno jesteś gotowa patrzeć na to, jak twój partner pieści inną kobietę? Albo czy on zniesie widok inngo mężczyzny dotykającego ciebie? A co, jeśli jego zafascynuje ta druga kobieta (albo, uwaga!, drugi mężczyzna)? Zastanów się, czy trójkąt nie będzie dla was początkiem końca. Nie bez powodu mówi się, że troje to o jedno za dużo.

3. Trudno znaleźć idealnych kochanków
Jeśli jesteś heteroseksualną kobietą zainteresowaną heteroseksualnymi mężczyznami, będzie ci ciężko znaleźć wolnych od homofobii kandydatów. Na tyle pewnych siebie, że będą chcieli się dzielić nie tylko tobą, ale też sobą nawzajem. W ciągu naszych 10 lat pisania bloga o seksie odkryłyśmy najlepszą kombinację do trójkąta: heteroseksualny mężczyzna w związku z biseksualną kobietą zapraszają drugą biseksualną kobietę. Zaliczacie się do tej kategorii?

Jeśli zdecydujesz się na TRÓJKĄT, dobrze byłoby, żebyś nie była zazdrosna, żebyś była emocjonalnie stabilna i miała umysł otwarty na wszelkie nowości.

ANATOMIA TRÓJKĄTA
czyli o tym, dlaczego tak naprawdę mężczyźni wolą trójkąt w wyobraźni niż we własnym łóżku.
 
„Być może trójkąt to dla mężczyzn seksualny Święty Graal, ale nie licz na to, że wezmą w tym udział – mówi współpracownik Glamour, Christian Koch. – To prawda, że tylko jedno jest lepsze od nagiej kobiety w łóżku – dwie nagie kobiety w łóżku. Ale widzisz, jeśli chodzi o seks, to Tiger Woods nie jest jedynym facetem, który odkrył, że trzy to magiczna liczba. W pożądaniu trójkąta nie ma wielkiej fi lozofi i: to tak, jakby zapytać kobietę, czy woli jedną torebkę Miu Miu, czy dwie. Oglądanie, jak kochają się dwie seksowne kobiety to nie jedyny powód, dla którego trójkąt erotyczny znajduje się na szczycie seksualnej »listy rzeczy do zrobienia« każdego trójkąta, natychmiast zyskujesz wśród nich dożywotni status legendy. (Uwaga: mam tu na myśli układ: ja i one dwie. Inna kombinacja przeraża zdecydowaną większość mężczyzn!). Ale brutalna rzeczywistość jest taka, że w trójkąty się prawie nie zdarzają. Szansa spotkania w zwykłym klubie dwóch poliamorycznych dziewczyn (czyli potrafi ących kochać jednocześnie kilka osób) jest mało prawdopodobna. Plus, jeśli już ma się aż tyle szczęścia, to co dalej? Czy facet powinien się skupiać raz na jednej dziewczynie, a raz na drugiej? A jeśli w trójkącie będzie moja partnerka, co powie, gdy będę pieścił piersi innej kobiety? Idąc tym tropem, zrobiłem rozeznanie wśród znajomych. Siedmiu twierdziło, że ma na koncie trójkąt, z czego pięciu na 100% kłamie. Jeden z pozostałych dwóch ma specyfi czne poczucie humoru, a drugi jest Kanadyjczykiem, który korzysta z usług dwóch dziewczyn na telefon. To wszystko prowadzi nas do kolejnego truizmu na temat trójkąta: tylko cudzoziemcy, prostytutki i piłkarze uprawiają seks w trójkącie. Ale to nie przeszkadza nam o nim marzyć...”

Jesteś chętna do trójkąta?
W Internecie pełno jest erotycznych propozycji różnego rodzaju.

"Zadbana para szuka bardzo dyskretnego  mężczyzny do wspólnej zabawy. Musisz być czysty, rozmiar nie ma znaczenia. Ona: 26 lat, blondynka o kobiecej figurze i dużym apetycie na seks. On: 29 lat, wysoki, przystojny, brunet."

"Dwóch przystojnych facetów szuka dziewczyny. Zrobimy wszystko, czego ty chcesz i tak jak ty chcesz. Bez względu na to, czy chcesz się z nami kochać, czy tylko chcesz na nas patrzeć – z przyjemnością się z tobą spotkamy."

"Dobrze zbudowany biseksualny mężczyzna szuka pary do wspólnej zabawy. To mój pierwszy raz, dlatego osoby z doświadczeniem mile widziane. Wasz wiek: do 30 lat. Jestem dyskretny, posiadam aktualne badania lekarskie."

"Szukam kobiety, która chciałaby raz w miesiącu spotkać się ze mną i moim partnerem. Wiek: do 35 lat, wygląd nie ma znaczenia. Ja: blondynka, 26 lat, on: 29 lat, przystojny blondyn. Dobrze byłoby, gdybyś lubiła zabawy sado-maso."

[adsense]