Czy to możliwe, żeby każda z nas nosiła ten sam rodzaj i rozmiar stanika? Założycielka marki Evelyn & Bobbie, Amerykanka Bree McKeen, założyła start up, w którym promuje m.in. uniwersalny stanik. To biustonosz 3D, bez fiszbin i szwów, który stworzyła razem z inżynierami. Ten cud biustonosz sam dostosowuje się do rozmiaru piersi swojej właścicielki i ich kształtu. Każda klientka, dzięki zastosowaniu technologii 3D, otrzymuje spersonalizowany produkt (na podstawie algorytmu określającego jego kształt).

To podobna najbardziej zaawansowana innowacja w branży bieliźnianej od 1933 roku, kiedy to wymyślono fiszbinę w kształcie U, jak przekonuje marka Evelyn & Bobbie. Podsumowując innowacyjny stanik marki nie ma fiszbin, ale nie ma też ramiączek, ponieważ "nasze ramiona nie są stworzone do dźwigania", mówią projektantki. Dodatkowo ważna jest paleta barw - zgrana z wieloma odcieniami skóry klientek. 

Jak dobiera się stanik Evelyn & Bobbie? Robiąc zdjęcia w technologii 3D i tworząc wspomniany już algorytm. Marka zbiera fundusze na serwisie Kickstarter, który pomaga obiecującym biznesom związanym z technologią ruszyć do przodu. To użytkownicy Kickstartera decydują, komu przelewają dotację na konto. 

 

These beauties weren't designed to lay flat. They're 3 dimensional, just like you. #linkinbio #kickstarter #evelynbobbie

Post udostępniony przez Evelyn & Bobbie (@evelyn.bobbie) 11 Cze, 2017 o 3:00 PDT

Co sądzicie o innowacyjnym biustonoszu? Przyjmie się?