Anja Rubik spotka się z minister edukacji

Modelka Anja Rubik prowadziła przez ostatnie kilkanaście dni kampanię #SEXEDPL w ramach edukacji seksualnej Polaków. Do akcji zaangażowała polskie gwiazdy (Monika Brodka, Roma Gąsiorowska i inni) i działaczy społecznych oraz polityków np. prezydenta Słupska, Roberta Biedronia. W 60. sekundowych filmikach każdy z bohaterów opowiada osobiste historie związane ze swoją seksualnością.

Kampania #SEXEDPL, w której mówiono głośno nie tyle o seksie, co o własnej cielesności i samoświadomości, odbiła się szerokim echem w mediach. Minister edukacji Anna Zalewska zadeklarowała w radiu RMF FM gotowość do rozmowy z Anją Rubik, inicjatorką tej społecznej akcji. Co prawda stwierdziła, że o internetowej serii filmów #SEXEDPL nigdy nie słyszała, ale "jest gotowa zaprosić modelkę do wspólnych rozmów, a nawet ma już konkretny plan na to spotkanie."

Anja Rubik na Instagramie

Na deklarację minister Zalewskiej szybko odpowiedziała Anja Rubik na swoim Instagramie. Jest gotowa wybrać się na spotkanie i przedyskutować faktyczny stan edukacji seksualnej w naszych polskich szkołach oraz porozmawiać o reformach.

"Bardzo ucieszyło mnie zaproszenie ze strony pani minister Zalewskiej do rozmowy na temat edukacji seksualnej w polskich szkołach. Podstawy programowe przedmiotu Wychowanie do życia w rodzinie znam doskonale. To właśnie one, a także dochodzące do mnie relacje na temat praktyki nauczania tego przedmiotu w polskich szkołach, skłoniły mnie do zainicjowania akcji #SexedPL. Wspólnie z gronem ekspertów, zaangażowanych w naszą kampanię, chętnie spotkam się z panią Minister aby porozmawiać na temat niskiego poziomu świadomości seksualnej młodych Polek i Polaków, oraz roli i odpowiedzialności systemu edukacji w tym zakresie.", pisze super modelka pod zdjęciem z kampanii #SEXEDPL

 

Bardzo ucieszyło mnie zaproszenie ze strony pani minister Zalewskiej do rozmowy na temat edukacji seksualnej w polskich szkołach. Podstawy programowe przedmiotu Wychowanie do życia w rodzinie znam doskonale. To właśnie one, a także dochodzące do mnie relacje na temat praktyki nauczania tego przedmiotu w polskich szkołach, skłoniły mnie do zainicjowania akcji #SexedPL. Wspólnie z gronem ekspertów, zaangażowanych w naszą kampanię, chętnie spotkam się z panią Minister aby porozmawiać na temat niskiego poziomu świadomości seksualnej młodych Polek i Polaków, oraz roli i odpowiedzialności systemu edukacji w tym zakresie. Jestem przekonana, że obowiązkiem świeckiej szkoły jest przekazanie młodym ludziom kompetentnej, naukowej wiedzy na ten temat. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, jak wygląda rzeczywistość. Pani Minister, spotkajmy się jak najprędzej i rozpocznijmy wolny od uprzedzeń dialog. #sexedpl

Post udostępniony przez Anja Rubik (@anja_rubik) 23 Lis, 2017 o 11:28 PST

Sądzicie, że rozmowa Rubik z minister Zalewską to światełko w tunelu na rzecz poprawy stanu świadomości seksualnej młodzieży i młodych dorosłych?